Freestyle suusatamise tulevikulootus Kelly Sildaru ihkab olümpiale

07.09.2011

Lumelaua- ja freestyle suusatamise pargisõit (slopestyle) kaasati 2014 Sotši taliolümpiamängudele. Eestlastel on selle alaga seoses omad lootused.
 
Rahvusvaheline Olümpiakomitee otsustas juuli alguses kahe meile olulise taliala lülitamise olümpiamängude programmi. Sotšis 2014 toimuvatel talimängudel ja ka hiljem on lootust nii lumelaua kui ka freestyle suusatamise pargisõidus näha võistlemas Eesti laudureid ja suusatajaid.
Aprillis lülitati olümpiaprogrammi uue alana ka freestyle suusatamise rennisõit. Seda otsust ei olnud keeruline teha, sest Sotši mängudel oli juba kavas vastav lumelaua ala - seega sobiv spordirajatis oli freestyle suusatamise jaoks olemas. Pargisõiduga olid lood teised. Sellekohast otsust lükati edasi, sest pargisõidu rada polnud korraldajad oma nõlvadele veel kavandanudki. Võimalus sinna rada ehitada oli aga olemas
Seni oli OM kavas vaid lumelauakross ning rennisõit. Nende alade harrastamine kodustes tingimustes on olnud üsna vaevaline, sest Eestis pole seni olnud korraliku halfpipe ega märkimisväärselt head krossirada. Küll leidub meie nõlvadel aga häid lumelauaparke, kus käiakse üha usinamalt harjutamas ja kodused harjutusvõimalused paranevad oluliselt Kiviõli keskuse avamisega.
Eestlastel on nüüd rohkem võimalusi olümpiale jõuda. Noori ja andekaid sõitjad meil kindlasti leidub. Freestyle suusatamises astub 9 aastane Tallinna tüdruk Kelly Sildarujuba täna maailma tippude kandadele. Tallinna Saksa Gümnaasiumi kolmanda klassi õpilane Kelly on hetkel osavam USA tulevikulootustest poistest, kes Kellyst paar aastat vanemadki. Eestlanna võimalus olümpial suuri tegusid korda saata saabub 2018 Lõuna-Koreas Pyeongchangis toimuvatel talimängudel.
Vaatamata oma noorusele on Kellyl taskus ka juba mitu nn. ”tehaselepingut” suusavarustuse tootjatega ning osalemine kolmes suusafilmis Prantsusmaal. Sellel aastal esilinastub kaks filmi, neist esimeses ”Pizza very fresh” teevad lisaks Kellyle kaasa Prantsusmaa noored tulevikulootused ja teises filmis elukutselised sõitjad.
 
 
 
 
Kelly isa Tõnis Sildaru sõnul on 2018 aasta taliolümpiamängudele pääs kindlasti nende suurimaks eesmärgiks. ”Aga eks sinna on palju aega ja töö, mida enne tuleb ära teha nõuab palju pühendumist, aega ja vaeva. Praegu läheb Kelly treeningutele küll väga hea meelega ja millekski sundima teda ei pea aga eks 4 – 5 aasta pärast seisab ees kõige kriitilisem vanus” lisas Tõnis Sildaru.
 
Üha enam määravaks saavad Kellyle aga treeningtingimused, maailmatasemel kaasarääkimiseks vajalikke treeningpaiku Eestis kahjuks pole. Natukene muudab olukorda paremaks äsjavalminud sisehall Leedus, tänu millele saab lumetreeninguid alustada tavapärasest varem. Praegu treenib Kelly  peamiselt Tallinnas Skypargis (batuudil), samuti tegeletakse aktiivselt rulluisutamise ja rattasõiduga.
 
Kelly Sildaru videoblogi värskeim sissekanne: Rahingel toimunud esimesed suvised Eesti meistrivõistlused vigursuusa – ja lumelauahüpetes
 
 

Kelly Sildaru / Videoblog - Episode 14 /2011 from Sildaru on Vimeo.