Eesti Suusaliit pöörab järjest enam tähelepanu järelkasvule

02.02.2016

Eesti Suusaliit pöörab tippspordi kõrval järjest enam tähelepanu järelkasvule kõikidel aladel ning uute alade populariseerimisele.

Eesti Suusaliidu presidendi Andreas Laane sõnul on Kelly Sildaruga sõlmitud Suusaliiduga koostöös  esimesed sponsorlepingud 2013 aasta novembris. „Alates 2015 aasta detsembrist on Kelly lisatud Eesti Olümpiakomiteest  olümpiaettevalmistuse D – taseme toetust saavate sportlaste nimekirja, lisaks on Kelly EOK projekti „Märka järgnevat põlvkonda“ stipendiaat. Oleme Kelly Sildarule küsinud ja saanud toetust niipalju kui hetkel see kehtiva Eesti spordisüsteemi kaudu võimalik on „ lisas Laane.

Lumelaua ja freestyle suusatamise alakomitee esimehe Kalle Pallingu sõnul on 2013 aasta novembrist kuni käesoleva aastani Kellyt toetatud pea 125 000 euroga.  „See summa koosneb igakuisest treeningtoetusest, riigieelarvelisest sihtfinantseerimisest ja kõige suurema osana sponsorlepingutest, mida Kelly meeskonnal​ koostöös alakomiteega on õnnestunud sõlmida. Kelly peasponsorite, 4Energia ja Starmaniga oleme sõlminud mitmeaastased lepingud, eesmärgiga tagada sportlasele kindlustunne ja kvaliteetne treeningettevalmistus Pyeongchangi olümpiamängudeks 2018. aastal, “ selgitas Palling. Täna toimunud juhatuse koosolekul otsustas Eesti Suusaliit 2016. aasta eelarves eraldada Kellyle 25 000 eurot, lisas Palling. Suuremateks Kelly Sildaru toetajateks Eestis on seni olnud veel Viking Cranes, Tallinna Sadam, Napal, Rahva Raamat ja Saare Deli Food.

Lumelaud, freestyle suusatamine ja mäesuusatamine on muutunud noorte seas järjest populaarsemaks, mis tähendab, et ka suusaliit peab veelgi enam panustama järelkasvule ja tingimuste loomisele ka nendel aladel. Töö selle nimel käib. Oleks vaid lumeolud paremad.

Mäesuusatamise alakomitee juht Reet Hääl: „Mäesuusatamise alakomitee prioriteediks on noortesport ja perspektiivikate noorte toetamine. Eelmise ja käesoleva hooaja eelarve on mäesuusatamisel   89 000 eurot, mis koosneb riigieelarvelisest sihtfinantseerimisest, EOK toetusest ja peaasjalikult meie toetajatest Alpiexpressist, Alexelast ja varasemalt ka Napalist. Heameel on, et 2014. aastal loodud Alpine Ski Team Estonia (ASTE) projekt, mille pikem eesmärk oli Eesti mäesuusakogukondade ühendamine saavutusspordi toetamiseks ning mäesuusaentusiastide kaasamine ala arengusse, on tänaseks elujõuliselt käima läinud ja nii oleme saanud toetada meie noorte sportlaste treeninguid ja õpinguid Austrias ning Soomes. Tubli saavutusega sai just hakkama Austrias õppiv Tormis Laine, kes möödunud nädalavahetusel saavutas mainekal Borrufa FIS Children mäesuusavõistlusel Andorras U16 vanuseklaasis kolmanda koha ja õpib käesoleva õppeaasta algusest Austria Stamsi koolis, mille lõpetanute seas on kümneid olümpiavõitjaid ning maailmameistreid “.