0
Olümpiamedal saab reaalsuseks (1981 - 1991)
Tagasi
Kaheksakümnendad aastad olid Eesti suusaspordile medalirohked. Seda eelkõige tänu kahele selle kümnendi kangelasele: laskesuusatajale Kaija Parvele ja kahevõistlejale Allar Levandile. Tänu neile võideti medaleid MM-võistlustelt, mida lõpuks kroonis meie suusaspordi esimene olümpiaautasu – Levandi pronksmedal Calgary taliolümpialt.
Kaija Parve poolt nendel aastatel võidetud seitse MM-kulda oli saavutus, mis jäi 20. sajandil maailma naislaskesuusatajate poolt ületamata. Allar Levandi, kes jõudis aga esimesele täiskasvanute suurvõistlusele 1985. aastal, ei puudunud järgnenud aastatel üheltki tippjõuproovilt. Alates 1991. aastast asus teda toetama Ago Markvardt.
Murdmaasuusatamises püsisid Eesti tipud jätkuvalt N Liidu koondise piirimail, kellest Arne Sirel jõudis esimesena punktikohale ka maailma karikasarjas. Kümnendi lõpetasid aga uued tähed eesotsas Urmas Välbe, Jaanus Teppani ja Elmo Kassiniga.
Saavutusspordi kõrvalt vääris sel kümnendil kindlasti tähelepanu Tartu maratoni kui omaette nähtuse väljakujunemine. Need olid aastad, kui maratonil osalejate arv tõusis 10 000 juurde ja sellest osavõtt kujunes lausa prestii?i küsimuseks.
Kuid sellesse aega mahtus ka suusabaaside ja rajatiste uuenemine, ettevalmistused ümberkorraldusteks kogu senises suusaspordielus, mida tingisid juba ühiskondlikud muutused seoses N Liidu lagunemisega.
 
 
 
Zoom
Allar Levandi
Zoom
AllarLevandi
««« 6/13 »»»

ISC Elke Auto

Tehvandi SpordikeskusEesti TerviserajadEesti OlümpiakomiteeFIS-Ski
web by OK Interactive